Wesprzyjmy Redutę Dobrego Imienia


24 kwietnia tego roku w Newsroom Salon24 została opublikowana notka:„’Nazistowska Polska’ w grze Mattela. Bojkot dobrym pomysłem?”. Poniżej pojawiły się komentarze, a wśród nich m.in.:

„Tak, bo do póki będziemy kłaść jak ofiary uszy po sobie i jedynie gęgać na forach to będą pozwalać sobie na coraz więcej, aż w końcu usłyszymy, że to Polska wywołała II wojnę, wymordowała Żydów a Hitler się tylko bronił”.(HELLA76)

„Pozew przez jakąś pozarządową organizację byłby najlepszym pomysłem. I trzeba pomyśleć o jakiejś Polskiej Lidze Przeciwko Zniesławieniom, bo to już przestaje być zabawne”.(E.Z.)

Zażądać od firmy Mattel wysokiego, ugodowego odszkodowania z przeznaczeniem na muzeum w Oświęcimiu, muzeum historii Polski (w planach?) i muzeum Żydów Polskich.

Jeśli nic z tego założyć sprawę w sadzie amerykańskim”.(TRZY ZDANIA TRZY SŁOWA)

„Największym wzięciem cieszą się propozycje aby KTOŚ się tym zajął, pozwał/ukarał/zakazał, ale aby w żadnym bądź razie piszący nie musiał sam czegoś zrobić.”(WOJTEKSTASZEK)

*****

Nie wszyscy wiedzą, że już JEST ktoś, kto się tym zajmuje: Reduta Dobrego Imienia. Zaangażowani w tę działalność robią bardzo dobrą robotę. Przede wszystkim COŚ robią, a nie tylko wzburzają się i …nic. Ale RDI mogłaby prowadzić swoją działalność o wiele skuteczniej, gdyby miała nasze wsparcie nie tylko takie deklaratywne, ale konkretne, w tym także finansowe, które umożliwiłoby RDI profesjonalną i bardziej efektywną działalność w obronie dobrego imienia Polski i Polaków. Nie tylko przez pisanie petycji i protestów, ale wiem także, że rozważane są możliwości wytoczenia procesu firmie Mattel. Na to wszystko potrzebne są środki. Dlatego zwracam się z apelem do wszystkich, dla których dobre imię Polski i Polaków jest czymś ważnym, o wsparcie na miarę możliwości tej wspaniałej inicjatywy, najlepiej przez regularny, comiesięczny przelew na konto RDI. Potrzebne dane można znaleźć na ich stronie: http://reduta-dobrego-imienia.pl